Hokejbalová charitatívna akcia
25.6.2016 sa uskutočnil hokejbalový zápas pre Filipa medzi bronzovými hokejbalistami proti hokejistom, športovcom z Kežmarku a okolia.

Pripravili sme  a zorganizovali sme prvú veľkú športovú charitatívnu akciu v Kežmarku pre nášho kežmarčana Filipa Rusnáka. Odohrali sme  hokejbalový charitatívny zápas so zbierkou na rehabilitáciu, ktorá má pomôcť Filipovi na zlepšenie pohybov. Tento zápas odohrali kežmarskí bronzoví hokejbalisi proti skvelím hokejistom z Kežmarku a okolia (Lapšanský Adam, Brejčák Ján, Brejčák Daniel, Brincko Dušan, Obuch Martin, Gapa Peter, Gapová Nikola, Dzurňákova Anna, Glevaňák Milan, Godla Denis, Václav Rasťo, Krempaský Martin).
V tomto zápase okrem pomoci pre Filipa a vecných darov pre Filipa sa predstavili i primátori mesta Kežmarok pán Ferenčák a primátor Spišskej Belej pán Bielak. Počas akcie sa vyzbieralo a pomohlo sa Filipovi na rehabiláciu sumou 2350 eur. Okrem vecných darov od naších sponzorov, partnerov, veľká VĎAKA A ĎAKUJEME ! Počas akcie sme spojili asi 300 ľudí a vytvorili sme na tvárach ľudom ÚSMEV, dali sme ľudom a deťom nádej a ukázali sme akým smerom pôjde hokejbal v meste Kežmarok!!!

Vyjadrenie matky Sylvie k akcii :

V sobotu som zažila niečo, čo som doteraz vídavala len v telke. Dlho mi trvalo, kým som pochopila, že aj v našom malom mestečku je také niečo možné. Keď si spomeniem ako sa to všetko začalo, nechce sa mi veriť, že už to máme aj za sebou.
Všetko sa to začalo prosbou o dve percentá z dane na rehabilitáciu pre syna Filipa, ktorý sa zotavuje z náhlej cievnej mozgovej príhody. Ozval sa mi nejaký mladý chalan, že on mi nemôže poskytnúť dve percentá, lebo pracuje niekde v zahraničí, ale že môže vymyslieť niečo iné. Nakoľko som ho nepoznala, tak som si pozrela jeho profil a aha ho….nejaký hokejista či čo a isto si robí len srandu – myslela som si . Neprikladala som tomu veľký význam a zabudla na to.
V máji sa mi znovu ozval, že je už v Kežmarku a či sa môžeme stretnúť. Stretli sme sa v jeden podvečer a on rozprával a rozprával a ja som na neho s úžasom civela a civela. Totižto už mal predbežný plán charitatívneho zápasu a či s tým súhlasím. No verte, či neverte v tú noc som nemohla spať. Stále som neverila a natískala sa mi myšlienka, či si ten chalan fakt nerobí s zo mňa srandu?…veď nás nepozná.
Ale ten chalan nezaháľal. Ďalšie stretnutia s Filipom. Oboznámenie s presným plánom akcie, rozhovory o budúcnosti, až kým neprišla tá sobota. Boli sme nervózni a plní očakávaní.
Bola to perfektná akcia a z môjho pohľadu na vysokej profesionálnej úrovni. Klobúk dole pre Milanom, ktorému v hrudi bije srdce športovca.
Ďakujem Milanovej mame, že vychovala takého úžasného človeka.
Milan, ďakujem, že si ma oslovil, všetko vymyslel a takto získal financie pre úplne cudzích ľudí. Toto nedokáže hocikto, len ten, kto má svoje srdce veľké a všetkým otvorené.
Anjel Miňo, si úžasný človek.
ĎAKUJEME