1.prvý turnus sa konal v dňoch od 4.8.2022 – 8.8.2022. Deti mali vyplnené svoje dni športovými aktivitami ale aj tvorivými dieľnami, aktivitami, výletmi,ale aj kúpaliskom.

Tábor bol primestský a konal sa len v meste Kežmarok a okolí. Tábora sa zúčastnilo približne 77 detí. Približne polovica chlapcov a polovica dievčat, kde sa tešíme hlavne záujmu dievčat.

Využívali sme hokejovú arénu Kežmarok, telocvičnu a ihrisko na cirkevnej škole, ihrisko pred CVČ KK, priestory CVČ KK a lezeckú stenu v CVČ Kežmarok.

Tábor bol zameraný na športové hry futbal, hokejbal, florbal, basketbal a dalšie pohybové aktivity ako beh, mobilita, posilovanie vlastným telom, atletika, gymnastika, odrazová sila.

Deti počas tábora mali naplánované mnohé cvičena na koordináciu pohybu a hlavne FAIR-PLAY individuálnej zručnosti a osvojovanie úloh jednotlivca v kolektíve.

S menšími deťmi sme boli aj na výletoch a to v ZOO SNV a kúpalisko SNV. Staršie deti boli na túre v Tatrách kde si vyšlapali Hrebienok a prešli an vodopáde a po ceste naspäť sme sa zastavili pri jazierku v Tatranskej Lomnici a dali si skvelý obed v Ponderosse.

Teplú stravu sme riešili tohto roku cez reštaráciu SPRING a cez SANTAL. Bagety nám robil bufet Pauly Mravovej. Chutnými pizzami nás podporil OK BAR Kežmarok. ĎAKUJEME

Svoje skúsenosti, poznatky deťom odovzalo 14 trénerov a animátoriek, ktorím patrí veľké poďakovanie za skvelú prácu a za obetavosť pri deťoch

Na tábore bolo dokopy okolo 77 detí .

Naše heslá tábora ako ŠPORT JE CESTA, ŠPORT MÁ SPÁJAŤ a KAŽDÝ POHYB SA RÁTA, boli splnené.