Hokejový štadión má už svoj defibrilátor

Dňa 15.8.2022 sa nám podarila skvelá vec.
Na oficiálne začatie hokejovej sezóny prezident oz Šport je cesta – hokejbal, Milan Glevaňák ,znova potvrdil , že ŠPORT MÁ SPÁJAŤ a vďaka podpore a spolupráce s OZ Záchrana s František Majerský sme konečne po dvoch rokoch vybavovania, konečne odovzdali na hokejový štadión DEFIBRILÁTOR.
Na hokejový štadíon chodí mnoho dospelých ľudí ,ktorí hrávajú hokejové amatérske partie,ligy,máme tu mužstvo seniorov ,ktoré hráva 2.ligu a máme tu mnoho hokejových detí,ale aj verejné korčulovania ,tak preto sme sa rozhodli podporiť toto športovisko.
Túto myšlienku sme už mali skôr ale doba covidu a jeho opatrení nám nedovolovala uskutočniť takúto akciu.Konečne sa to podarilo a odovzdali sme do rúk primátora mesta Kežmarok Jána Ferenčáka a vedúceho športovísk VPS Kežmarok tento defibrilátor,ktorý bude na štadíone uložený v ošetrovni a bude k dispozícii celý čas.Bodaj by sa nikdy nepoužil ale radšej nech sme pripravený.
Primátor Ján Ferenčák poznamenal pri tejto milej udalosti ,že v meste Kežmarok takéto prístroje ,ktoré môžu zachrániť ľudské životy sa bude mesto snažiť vybaviť do budúcnosti na všetky športoviská.
Defibrilátor je prístroj ktorý zachráňuje životy.Je to lekársky prístroj ,používaný na liečbu závážných porúch srdcového rytmu krátkym elektrickým výbojo.Aj laik vďaka nemu vie zachrániť život.
Kežmarskí zamestnanci sa už aj zaškolili na použitie defibrilátora v krajný prípad.