Hokejbalový zápas
MŠK VIPPOKERPRO KEŽMAROK vs HK POPRAD
25.8.2017 zápas  so zbierkou pre bojovníka JAKUBKA

Vyjadrenie Milana Glevaňáka: Hokejbalovo-hokejová charitatívna exhibícia vyšla na výbornú a určite vyzbieraných 1791 eur z akcie malému Jakubkovi no zároveň veľkému bojovníkovi a jeho rodine pomôže!!!! veľké ĎAKUJEM VŠETKÝM !!!!! Ďalšia skvelá vec sa nám podarila. Niečo neskutočné ako sa vieme spojiť a zabojovať za dobru vec!!!! Som veľmi hrdý, šťastný a vďačný všetkým za ochotu pomôcť, či to boli hokejbalisti, hokejisti, osobnosti športu a kultúry, alebo tie najmenšie deti alebo všetci dobrovoľníci a podporovatelia klubov, fanúšikovia, diváci a 2 najúspešnejšie kluby v regione ako je HK POPRAD a MSK VIPPOKERPRO KEZMAROK

Šport je cesta, šport má spájať a robiť radosť !!!! Som štastný, že nám to takto vyšlo !!!!

Vyjadrenie HK POPRAD:

Dňa 26. augusta sa pred Arénou Poprad uskutočnila milá charitatívna akcia, na ktorej sa zúčastnili hráči, ale aj realizačný tím HK Poprad. Cieľom podujatia bolo pomôcť malému bojovníkovi Jakubkovi, ktorý bojuje s viacerými chorobami.

Sobotňajšie dopoludnie a poludnie patrilo hokejbalu. Nešlo o bežný hokejbalový zápas, ale išlo hlavne o pomoc pre malého Jakubka, ktorý trpí viacerými chorobami. Nápad usporiadať túto milú a dobročinnú akciu vznikol u Milana Glevaňáka, ktorý sa rozhodol pomôcť rodine tým, že usporiada hokejbalový turnaj, na ktorý pozval hokejbalový klub MŠK Vipapro Kežmarok a hokejistov z HK Poprad.

V prvom zápase dňa sa stretli hokejbalové a hokejové nádeje z Kežmarku a Popradu, následne na to si proti sebe zahrali legendy popradského hokeja či kežmarského hokejbalu, ale aj známe osobnosti z okolia a na záver si to rozdali proti sebe hokejisti HK Poprad a vicemajstri Slovenska v hokejbale z Kežmarku. Popradským hokejistom sa zo začiatku v zápase nedarilo, prehrávali dokonca už 0:5, no ukázali, že vedia zabojovať a 2 gólmi Andreasa Štraucha, Dávida Bondru a Petra Königa z trestného strieľania znížili na 4:5. Mohlo byť aj vyrovnané, no zabránila tomu bránková konštrukcia a Popradčania už gól streliť nedokázali. Kežmarčania naopak áno a zápas vyhrali pomerom 4:8. Na záver si hráči vyskúšali aj samostatné nájazdy, v nich bol z Popradčanov úspešný Samuel Mlynarovič. Popradčanov na tejto akcii reprezentovali Jindřich Abdul, Andreas Štrauch, Ľubomír Dinda, Tomáš Rusina, Lukáš Gavalier, Matej Paločko, Dávid Bondra, Aleš Ježek, Peter Lichanec, Samuel Mlynarovič, Patrik Svitana, Marek Mašlonka, Peter König, Daniel Brejčák, Arne Kroták, Ľudovít Jurinyi, Marcel Ozimák, Tomáš Minárik a Patrik Molota. Po skončení stretnutia sa uskutočnila ešte aj autogramiáda všetkých zúčastnených hráčov HK Poprad.

Výsledky zápasov neboli podstatné, najpodstatnejšia na tejto akcii bola pomoc. Ako už bolo spomenuté, šlo hlavne o pomoc pre malého Jakubka a jeho rodine. Hráči, realizačné tímy, osobnosti, ale aj hlavne ľudia, ktorí sa prišli na akciu pozrieť prispeli na liečbu, ukázali srdiečko a vyjadrili podporu rodine a známym a hlavne malému bojovníkovi.

HK Poprad želá rodine a hlavne malému Jakubkovi veľa síl do života a aby mu táto akcia do života pomohla. Ako aj povedal otec malého bojovníka, pevne dúfa, že si raz bude môcť aj zahrať na takomto podujatí s takými hráčmi.