Letný športový tábor sa konal v dňoch od 3. augusta do 7.augusta 2020 v čase od 08:30 hod. do 15:30 hod.

Tábor bol primestský a konal sa len v Kežmarku, kde hlavná báza bola v CVČ Kežmarok, ihriská a telocvične sme využívali na ZŠsMŠ Svetého Kríža, futbalové staré  ihrisko, ihrisko pred CVČ KK a priestory a lezeckú stenu v CVČ Kežmarok.

Vo štvrtok sme išli na výlet do Tatranskej Lomnice do múzea a pozreli sme si aj film o svišťoch. V piatok sme išli na Ranč u Čajku v Kežmarku, kde sa deti povozili i na koníkoch.

Tábor bol zameraný na športové aktivity a hry ako futbal, hokejbal, florbal, basketbal a dalšie pohybové aktivity ako beh, mobilita, posilovanie vlastným telom, atletika, gymnastika, odrazová sila.

Deti počas tábora mali naplánované mnohé cvičena na koordináciu pohybu a hlavne FAIR-PLAY sútaženie s dravým duchom. Mnoho športových cvičení na rozvoj techniky, svojej individuálnej zručnosti a osvojovanie úloh jednotlivca v kolektíve. V tábore sme  deťom priblížili aj rôzne netradičné hry ako je skok vo vreci, preťahovanie lanom, hadzánie plnej lopty na vyznačené miesto a vodné balonové hry.

V stredu sme mali besedu o hokejovom živote a úspechov hokejistu a hokejbalistu Patrika Svitanu, ktorý hráva za HK Poprad.

Svoj cieľ vytvoriť deťom športové aktivity a tvorivé dielne (vďaka šikovným trénerom a animátorkám) s priblížením na lepší zdravý životný štýl sa nám podaril. Vyčarili sme deťom úsmev na tvári a správne sme ich unavili počas dňa  a celého tábora.

V tábore venovali svoj čas a dali svoje skúsenosti a poznatky zo športu 8 trénerov a 4 animátorky, ktorím patrí veľké poďakovanie. Dokopy bolo na tábore 40 detí. Teší nás, že táboru sa zúčastnilo aj mnoho mladých slečien, ktoré tento tábor skrášlili a obohatili.

Naše heslá tábora ako ŠPORT JE CESTA, ŠPORT MÁ SPÁJAŤ a KAŽDÝ POHYB SA RÁTA, boli splnené.